Nietrzymanie moczu wyleczysz laserem!

Nietrzymanie moczu (NTM) to dolegliwość, która w szczególności dotyczy kobiet w okresie menopauzy, jednak nie oznacza to, że nie może pojawić się wcześniej. Szacuje się, że 63% kobiet z NTM doświadczyło pierwszych objawów schorzenia przed 50. rokiem życia. Dolegliwość jest najczęściej skutkiem osłabienia mięśni dna miednicy, a jedną z metod radzenia sobie z tym problemem jest leczenie nietrzymania moczu laserem.

Z tekstu dowiesz się:

 • co to jest nietrzymanie moczu,
 • czym jest zabieg Mona Lisa Touch,
 • na czym polega zabieg laserowego leczenia NTM.

Nietrzymanie moczu, zwane także inkontynencją, to kłopotliwy temat, który dotyczy wielu Polek. Przewlekły charakter dolegliwości oraz ogromna skala problemu wpłynęły na to, że nietrzymanie moczu uzyskało status choroby społecznej. Większość pań z powodu skrepowania i często braku wiedzy o tej dolegliwości nie szuka pomocy, a nawet nie informuje o tym lekarza.

Tymczasem nietrzymanie moczu można leczyć, zwłaszcza gdy dolegliwość występuje w łagodnym i umiarkowanym stopniu. Wśród metod niechirurgicznego leczenia inkontynencji (z zakresu farmakologii czy fizykoterapii) prawdziwym przełomem od kilku lat jest laser Mona Lisa Touch – bezpieczna i całkowicie bezbolesna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów.

Nietrzymanie moczu – rodzaje i przyczyny schorzenia

Z definicji nietrzymanie moczu to mimowolny wyciek moczu spowodowany spadkiem napięcia mięśni pochwy oraz niewydolnością aparatu zamykającego cewkę moczową. Kiedy mięśnie tracą swoją elastyczność, przestają pełnić funkcję naturalnego „zaworu”. Wówczas do uwolnienia moczu może dojść podczas kichnięcia czy śmiechu. Wyróżniamy trzy typy tej dolegliwości:

 • wysiłkowe nietrzymanie moczu – oddawanie moczu przy wysiłku fizycznym, kichaniu lub kaszlu,
 • naglące nietrzymanie moczu – oddawanie moczu niezależne od woli wskutek nadmiernej aktywności mięśni gładkich pęcherza moczowego,
 • mieszane nietrzymanie moczu – połączenie powyższych postaci NTM.

Ryzyko choroby wzrasta wraz z wiekiem zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Statystycznie częściej nietrzymanie moczu dotyczy kobiet po menopauzie, co wynika ze zmian hormonalnych i spadku poziomu estrogenu.

Przyczyny nietrzymania moczu:

 • porody (osłabiają mięśnie i więzadła podtrzymujące pęcherz moczowy),
 • infekcje układu moczowego,
 • otyłość,
 • przewlekłe zaparcia,
 • zmiany hormonalne,
 • operacje urologiczne.

Mona Lisa Touch – laserowe leczenie nietrzymania moczu

Zabieg laserowy Mona Lisa Touch to innowacyjna metoda leczenia nietrzymania moczu, wyróżniająca się minimalną inwazyjnością. Jest bezbolesna – nie wymaga hospitalizacji i znieczulenia, więc w ciągu 3–5 dni po zabiegu będziesz mogła powrócić do aktywności seksualnej.

Celem terapii jest wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiednicznej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Energia lasera pobudza wytwarzanie kolagenu naturalnie występującego w ściankach pochwy. W efekcie tkanki się obkurczają, zmniejsza się kąt nachylenia cewki, a praca mięśni wraca do normy. Zaletą zabiegu jest również to, że eliminuje inne skutki uboczne NTM, a więc świąd czy infekcje, i przywraca prawidłowe pH pochwy. Laser Mona Lisa Touch to zdecydowanie nowa jakość zabiegu:

 • bez blizn,
 • bez długiej rekonwalescencji,
 • bez hospitalizacji.

Każdy zabieg Mona Lisa Touch jest dodatkowo poprzedzony badaniem cytologicznym w trosce o bezpieczeństwo pacjentki.

Pożądany efekt zauważysz już po pierwszej sesji, a całkowity rezultat terapii będzie odczuwalny po upływie około miesiąca. Jeśli uznasz, że nie jest on wystarczający, lekarz może zaproponować powtórny zabieg, aż do uzyskania pełnej satysfakcji i znaczącej poprawy komfortu Twojego życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here