Na czym polega i jak działa magnetoterapia

Magnetoterapia jest formą leczenia zmiennym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości. Stosuje się ją w wielu działach medycyny, między innymi w rehabilitacji, leczeniu chorób skóry, kości, stawów, nadciśnienia tętniczego i chorób serca. Działa regenerująco, przeciwzapalnie, łagodzi ból, niweluje obrzęki i poprawia krążenie.

Na czym polega leczenie polem magnetycznym

Magnetoterapia wykorzystuje pole magnetyczne, które przenika ciało i jest w stanie dotrzeć do każdej komórki organizmu. Ten rodzaj leczenia uruchamia procesy fizjologiczne w obrębie błon komórkowych. Powoduje przemieszczanie się jonów, co prowadzi do bardziej efektywnego dotlenienia komórki, wzmożenia procesów naprawczych i przyspieszenia przemiany materii.

Jak wygląda zabieg wykonany polem magnetycznym

Przed zabiegiem należy zdjąć biżuterię i wszystkie metalowe przedmioty, wyłączyć telefon komórkowy i ewentualnie wyjąć protezę zębową. Chorą część ciała umieszcza się w specjalnie przystosowanej obręczy, tak zwanej cewce. Magnetoterapię można przyjmować w ubraniu, a także w opatrunku gipsowym. Zabieg trwa od 10 do 30 minut i z reguły powtarza się go 10 razy.

Jak działa terapia polem magnetycznym

Magnetoterapia może być jednym z elementów wspomagających w procesie kompleksowego leczenia lub może stanowić samodzielną metodę. Można ją stosować wspomagająco przy zażywaniu leków przeciwbólowych lub zamiast nich. W skutek magnetoterapii ustepują nerwobóle przy dyskopatii, rwie kulszowej czy korzonkach. Stawy regenerują się i stają się bardziej ruchome, a złamane kości dużo szybciej się regenerują. Terapia polem magnetycznym wzmacnia też system immunologiczny, obniża ciśnienie krwi, zwiększa dotlenienie tkanek i normalizuje działanie narządów wewnętrznych.

Wskazania do leczenia polem magnetycznym

Pole magnetyczne jest bardzo uniwersalną metodą leczenia. Przy pomocy magnetoterapii leczy się między innymi osteoporozę, zwyrodnienia, stany zapalne, złamania, zwichnięcia i podobne kontuzje. Terapia polem magnetycznym jest też pomocna w chorobach skóry, serca, trzustki i jelita grubego. Można ją też stosować przy nadciśnieniu tętniczym, migrenach i bólach naczynioworuchowych głowy, a także w przypadku bezsenności i chronicznego zmęczenia. Przeciwwskazania do stosowania magnetoterapii to ciąża, choroby nowotworowe, gruźlica, cukrzyca młodzieńcza, nadczynność tarczycy, krwawienie z przewodu pokarmowego, ostre infekcje i obecność implantów elektronicznych, takich jak rozrusznik serca czy aparat słuchowy.

Materiał promocyjny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here