Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to niezaprzeczalnie fundament stomatologii estetycznej. Używa się ich nade wszystko do uzyskania błyskawicznej poprawy wyglądu uzębienia. To ceramiczne uzupełnienie wymaga jedynie minimalnej ingerencji w twarde tkanki zęba. Dzięki tejże ingerencji momentalnie poprawiona zostaje estetyka uśmiechu. Założenie licówek może być samo w sobie niezależną procedurą lub jedynie jednym z elementów tak zwanych prac kombinowanych. Prace kombinowane to w profesjonalnej terminologii zastosowanie mostów i licówek, koron i licówek lub protez, koron i licówek.

W jednym łuku stosuje się zazwyczaj od 6 do 8 licówek (najczęściej jest to przedni odcinek łuku). Licówki porcelanowe to inaczej cienkie płatki ceramiki, które naklejane są wprost na przednie powierzchnie zębów. Zastosowanie takiego uzupełnienia to gwarancja jakości i trwałości na najbliższe nawet 15 lat. Co ciekawe wystarczy jedynie od 0.5 do 0.75 mm ceramicznej płytki, aby uzyskać spektakularny efekt idealnie odbudowanego zęba. Porcelana to materiał sam w sobie wytrzymały, półprzezroczysty a zarazem delikatny. Półprzezroczystość materiału sposobem odbijania światła czy połyskiem idealnie odwzorowuje oryginalne szkliwo zęba. Licówki porcelanowe oczywiście odporne są na wszelkie ubytki próchnicowe, a nawet bardzo silne przebarwienia. Kolor licówek dobiera się zwracając uwagę na barwę pozostałych zębów. Zęby te uprzednio poddawane są zabiegom wybielającym.

Licówki wykonywane są najczęściej w przypadku szpar między zębami, niedorozwoju szkliwa, mnogich erozji czy przy przebarwieniach. Przeciwwskazaniami do zastosowania tej metody są niewątpliwie parafunkcje zgryzowe, choroby dziąseł, znaczna skłonność do próchnicy. Licówki są najchętniej wybierane przez dentystów do zabiegów uzupełniających, gdyż wymagają niewielkiej preparacji twardych tkanek zęba oraz utrzymują stałą barwę. Licówki porcelanowe w Poznaniu posiadają ogromną odporność na ścieranie, a przy tym są kompatybilne z innymi tkankami przyzębia. Licówki to gwarancja zadowolenia na lata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here