Jazda rowerem

Nie tylko siłownia czy bieganie jest sposobem na schudniecie. Jazda na rowerze także poprawia nasze samopoczucie, figurę i zdrowie. Doskonale kształtuje górne partie ciała, ujędrnia nogi i redukuje brzuszek. Podczas jazdy wzmacniamy układ oddechowy i krwionośny. Jazda na rowerze przyspiesza także metabolizm.

Jak jeździć by schudnąć?

Jeżeli chcemy schudnąć dzięki rowerowi to powinniśmy zaplanować trening. Dla osiągnięcia efektów trening warto zaplanować na dwa, trzy miesiące w tygodniowych cyklach. Na każdy dzień treningu określamy ilość przejechanych kilometrów. Pomiędzy organizujemy sobie co najmniej dzień przerwy. Jeżdżąc należy utrzymywać stale tempo, dostosowane do własnych możliwości, ale na tyle wysokie by nas zmęczyć. Doskonałe efekty daje także jazda interwałami. Polega ona na zmianie tempa jazdy i wyznaczenie sobie odcinków na których maksymalizujemy tempo. Dobrze gdy podczas treningu zaliczymy kilka trudniejszych podjazdów. Podczas interwału nasze tempo powinno być wyższe niż 170 uderzeń na minutę. Taki systematyczny i męczący trening daje efekty już po kilku tygodniach.

Przebieg treningu i spalanie kalorii

Trening interwałowy jest bardzo skuteczny ale należy zachować odpowiednie proporcje. Na początek rozgrzewka czyli około 15 minut spokojnej jazdy. Potem trening właściwy i na koniec trzeba uspokoić organizm zwalniając. Po zejściu z roweru wykonujemy kilka ćwiczeń rozciągających, wykorzystując rower i teren. Najlepiej gdy możemy jeździć codziennie.

Podczas treningu nie ma mowy o głodzeniu się. Odpowiednia dieta to bardzo ważny element każdego treningu. Ważne by dieta była zbilansowana, bogata w białko a uboga w tłuszcze. Po treningu dobrym posiłkiem jest ryż z kurczakiem. Inne artukuły spożywcze dobre podczas treningu to m.in. jajka, papryka czerwona, pomidory, imbir. Jeżeli chcemy schudnąć to powinniśmy spożywać mniej kalorii niż spalamy podczas jazdy.

Najważniejsze to czerpać przyjemność z jazdy i trenować systematycznie. Dobrze zaplanowany trening rowerowy zapewni nam poprawę kondycji, samopoczucia i odmłodzi

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here