Jakie produkty powinny zostać usunięte z twojej diety

Wiele osób ma problem ze schudnięciem, mimo tego, że wprowadzili prawidłową dietę do swojego życia. Przyczyną braku jakichkolwiek efektów może być dalsze jedzenie niektórych produktów, które są w stanie zwiększać apetyt, spowalniać nasz metabolizm, a ponadto prowadzić do odkładania tkanki tłuszczowej.

Czego unikać na diecie?

Pierwszą rzeczą, z jakiej rezygnujemy są chipsy. Jednak nie jest to jedyna przekąska, jaka powinna na stałe zniknąć z naszego jadłospisu. Podczas odchudzania powinniśmy wyeliminować chleb, krakersy, produkty bogate w ryż i podobne, gdyż zawierają one nadmiar węglowodanów prostych, których my aż tak bardzo nie potrzebujemy. Po ich zjedzeniu w naszym organizmie rośnie stężenie poziomu glukozy, zwiększa się wydzielanie insuliny, a to prowadzi do zamiany cukru w tłuszcz. Ponadto przekąski nie sycą nas w takim stopniu jak zdrowy i zbilansowany posiłek, dlatego bardzo często zjadamy je bez umiaru.

Gotowe, mrożone posiłki wyglądają kusząco i smakowicie, jednak producenci dodają do nich ogromne ilości soli. Sól skutecznie zatrzymuje wodę w organizmie, przez to niekorzystnie wyglądamy i źle się czujemy. Sól spowalnia także proces odchudzania. Gotowe potrawy efektywnie smakują, związane jest to z faktem, że znajduje się w nich dużo niezdrowego tłuszczu, który jest nośnikiem smaku.

Błonnik jest niezwykle ważny dla naszej diety. Daje uczucie sytości, jednak powinien pochodzić głównie z warzyw i owoców, a nie z głośno reklamowanych batoników z błonnikiem. Zjadanie takiego „zdrowego” batonika może prowadzić do bólu brzucha, zaparć czy biegunki. Ponadto takie batoniki to nie sam błonnik, ale także mnóstwo cukru i innych sztucznych dodatków.

Produkty niskotłuszczowe również nie są zalecane, kiedy przechodzimy na dietę. To, że jakiś produkt określany jest jako niskotłuszczowy, nie oznacza wcale, że jest zdrowszy. Producenci poprawiają jego smak ogromnym dodatkiem soli i cukru.

Dużo mówi się na temat szkodliwości sztucznych soków owocowych, jednak nawet i te prawdziwe, które nie zawierają w sobie konserwantów, nie są wskazane na diecie redukcyjnej. Soki same w sobie zawierają mnóstwo cukru. Dużo lepszym wyjściem na diecie odchudzającej jest jedzenie owoców w ich naturalnej postaci, choć też nie zaleca się zbyt częstego ich jedzenia, gdyż podwyższają znacznie poziom cukru we krwi.

Pieczywo pełnoziarniste, owoce tropikalne, alkohol oraz sztuczne słodziki to także niezalecane rzeczy podczas diety. Dla własnego zdrowia powinniśmy z nic zrezygnować, aby później nie czynić sobie niepotrzebnych wyrzutów.

Co jest wskazane na diecie?

Nasza dieta powinna być bogata w ryby, chude wędliny i mięsa, otręby oraz kiełki, owoce morza, pełnowartościowe kasze, takie jak kasza gryczana czy jęczmienna, brązowy ryż oraz zdrowe tłuszcze zawarte chociażby w oliwie z oliwek.

Jeśli sami nie jesteśmy w stanie pozbyć się złych nawyków, warto skorzystać z fenomenalnej opcji, jaką jest catering dietetyczny Mysłowice. Dieta pudełkowa to ogromna różnorodność, która zależy tylko od naszego wyboru. Ponadto jest to obecnie rozwiązania na każdą kieszeń, więc warto się na nią skusić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here