Jak złagodzić skurcze mięśni

Skurcze mięśni to częsta dolegliwość dotykająca ludzi niezależnie od wieku. Wzmagają się one przez prowadzenie niezdrowego stylu życia: nadmierny wysiłek spowodowany zbyt intensywnymi treningami bez rozgrzewki, częste chodzenie w obcasach, duże obciążenie nóg (przy otyłości), siedzenie przed komputerem przez długie godziny, jak również przybieranie nieprawidłowej pozycji ciała, na przykład trzymanie nogi na nogę przez dłuższy czas (co może powodować ucisk naczyń krwionośnych w nogach). Wszystko to prowadzi to do zaburzeń w procesie ukrwienia nóg oraz do niedotlenienia mięśni.

Osobom, którym dokuczają kurcze i sztywność mięśni, zaleca się prowadzenie właściwego stylu życia ze zrównoważoną ilością niezbyt intensywnego wysiłku fizycznego oraz z codziennymi spacerami. W tym, jak zapobiegać skurczom pomaga prawidłowe nawodnienie organizmu, dzięki któremu mięśnie zaczynają lepiej pracować. W tym celu zaleca się spożywanie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Zasadniczo, zawsze należy zatroszczyć się o zapewnienie właściwie zbilansowanej diety bogatej w witaminy i podstawowe składniki odżywcze. Podstawowymi minerałami niezbędnymi do przywrócenia prawidłowej pracy mięśni są elektrolity, a przede wszystkim jest to magnez, potas, wapń oraz żelazo. Skuteczna metoda na skurcze mięśni są masaże, podczas których możemy poprzez odpowiedni rodzaj nacisku i dopasowane natężenie bezpośrednio na bolącym mięśniu rozładować jego napięcie.

Pojedyncze sesje masażów przeprowadzanych w gabinetach profesjonalnym, elektronicznym sprzętem mają to do siebie, że są bardzo drogie, a rzadko kiedy wystarcza jeden czy kilka zabiegów. Często skuteczniejszym rozwiązaniem jest zakup własnego elektrycznego masażera, który wystarczy nam na nieskończoną ilość razy i możemy go użyć w każdej chwili, ponieważ zawsze jest w domu pod ręką. Odpowiedzią na potrzeby osób męczących się ze skurczami mięśni i innymi dolegliwościami na i pod skórnymi jest masażer MediGun. To profesjonalny niemieckiej produkcji sprzęt wyposażony w 2 techniki masażu, 3 programy automatyczne, 3 poziomy prędkości pracy, 4 wymienne głowice masujące każda do innej partii ciała, zasilanie bateryjne oraz w poręczną walizkę.

Intensywny poziom regulowanej wibracji wywiera bezpośredni nacisk na mięśnie, usuwając ich skurcze, bóle i zakwasy. Masażer przywraca prawidłowy przepływ krwi poprzez stymulowanie pracy układu krążenia, co poprawia również jędrność, gładkość skóry i oczyszcza tkankę podskórną, usuwając cellulit. Warto wypróbować to rozwiązanie również dlatego, że jest ono całkowicie nieinwazyjne, nie ma żadnego ryzyka uszkodzenia jakiejś partii ciała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here