Trwały rumień na twarzy z całą pewnością nie wygląda zbyt atrakcyjnie, a przyczyną tego zjawiska mogą być rozszerzone naczynia krwionośne. Jeśli pajączki są nieleczone, to rumień twarzy utrzymuje się na stałe, jednakże istnieją sposoby na pozbycie się tej dolegliwości. Jednym najskuteczniejszych jest laserowe zamykanie naczynek.

Skąd biorą się te rozszerzone naczynka?

Na skutek rozszerzenia się naczyń krwionośnych na skórze pojawia się zaczerwienienie i rumień. W początkowym stadium rumień znika, ale nieleczone pajączki wiążą się z utrwaleniem się rumienia. Efektem tego jest pojawienia się na trwałe na skórze widocznych naczyń krwionośnych.

Wyróżnia się pewne czynniki, które zwiększają pojawienie się rozszerzonych naczynek. Zalicza się do nich przewlekłą ekspozycję na promieniowanie słoneczne, częste korzystanie z solarium, działanie wiatru, duże wahania temperatury oraz stosowanie sterydów.

Jak wygląda przebieg zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek nie jest skomplikowanym zabiegiem, jednakże może go wykonać jedynie specjalista za pomocą specjalnego urządzenia. Lekarz medycyny estetycznej jeszcze przed wykonaniem zabiegu ocenia wielkość, kolor i ilość zmian skórnych w celu określenia odpowiednich parametrów naświetlania. Następnie wykonywania jest próba laserowa w celu uzyskania jak najlepszych efektów w przypadku danej osoby.

Laser stosowany do zamykania naczynek emituje energię świetlną, która jest pochłaniana przez hemoglobinę. Pod jej wpływem dochodzi do ścięcia się białka ściany naczynia krwionośnego i jej zniszczenia. Pajączek obumiera, po czym zostaje zaabsorbowany samoistnie przez organizm.

Co po zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Po zakończeniu zabiegu laserowego zamykania naczynek konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Przez co najmniej cztery tygodniu nie można narażać skóry na działanie promieniowania słonecznego. Dodatkowo przez pięć tygodni należy odpuścić sobie wykonywanie ćwiczeń fizycznych i korzystanie z sauny. Konieczne jest również nawilżanie skóry do trzech razy dziennie. Przez pięć dni po zabiegu zamykania naczynek na twarzy nie wolno nakładać na naświetlone miejsce makijażu.

Czasami zdarza się tak, że po zabiegu laserowego zamykania naczynek skóra wymaga leczenia antybiotykowego. Stosuje się wówczas maści na bazie antybiotyków, ale dotyczy to jedynie przypadków, gdzie wystąpi bardzo silny świąd skóry.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here