Jak sobie radzić po ukąszeniu owadów?

Wiosną i latem wreszcie możemy korzystać z uroków pięknej pogody i do woli przebywać na świeżym powietrzu. Niestety, sielankę na łonie natury skutecznie burzą atakujące nas owady. Oprócz najbardziej rozpowszechnionych komarów jesteśmy narażeni na ukąszenia mrówek, bąków, pszczół, a także kleszczy. Jak radzić sobie z ukąszeniami owadów?

Jak zapobiegać ukąszeniom

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem problemu nieprzyjemnych ukąszeń jest ich unikanie. W tym celu możemy stosować rozmaite preparaty odstraszające owady, dostępne w różnych postaciach – mówi ekspert z Apteki Mirowskiej. Obecnie do odstraszania owadów możemy używać rozmaitych środków w sprayu, żeli, a nawet plasterków czy opasek na rękę. Jednak jeśli nie udało nam się zapobiec ukąszeniu, też nie pozostajemy bezradni.

Jak traktować podrażnione miejsce

Ukąszenie przez owady wywołuje wiele nieprzyjemnych doznań, które mogą występować w różnym nasileniu, w zależności od indywidualnych reakcji danej osoby. Najczęstszymi objawami ukąszeń są: swędzenie, zaczerwienienie, opuchlizna i bolesność skóry wokół podrażnionego miejsca.

Żele na ukąszenia

Aby przyspieszyć ustąpienie nieprzyjemnych dolegliwości możemy sięgnąć po rozmaite środki do stosowania miejscowego. Dla osób cierpiących z powodu alergii najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie np. po Allertec Ukąszenia, dostępny w postaci łatwego w aplikacji żelu lub aerozolu. Inne specyfiki na ukąszenia w żelu to np. Dapis (rekomendowany przez Instytut Matki i Dziecka), Entil, Ulganol, czy oparty na składnikach naturalnego pochodzenia Orinoko Junior.

Inne preparaty na ukąszenia

Możliwa jest także inna, niekiedy wygodniejsza aplikacja środków łagodzących objawy ukąszenia. Dużą popularnością cieszą się produkty w aerozolu, jak wspomniany wcześniej Allertec, ale także SIO Natural. Coraz częściej sięgamy również po wygodne plasterki łagodzące Entil, które najlepiej sprawdzają się u dzieci – podpowiada nasz rozmówca z Apteki Mirowskiej.

Bezpiecznie usuń kleszcza!

Dużym kłopotem szczególnie w ostatnich latach są kleszcze. Jeżeli przydarzy nam się kleszcz, musimy koniecznie i jak najszybciej go usunąć, co przecież wcale nie bywa łatwe. Na szczęście dostępne są proste i sprytne urządzenia do wyciągania kleszczy, takie jak np. pompka próżniowa Anty-Kleszcz oraz Kleszczołapki Tick Twister, które pozwalają usunąć pasożyta bez ściskania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here