Jak rozwiązać problemy w związku?

Czy wiecie, jaki jest skuteczny przepis na rozwiązanie problemów w związku? Dobry przepis na ciasto jest na pewno, ale czy taki przepis jest na rozwiązanie problemów w związku?

Osoba do pomocy
Mówią, że rozmowa jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich problemów, jakie zdarzają się w związku. Jednak co zrobić, kiedy każda próba normalnej rozmowy kończy się wielką awanturą? Kiedy od słowa do słowa i zaczynają się krzyki, czasem nawet bez powodu? W takim momencie dobrze znaleźć sobie osobę, która najzwyczajniej w świecie będzie pełniła rolę Waszego mediatora, Waszego terapeuty. Tak, bowiem każde takie małżeństwo, para żyjąca w długoletnim związku powinna pójść na terapię. Terapia dla par nie jest niczym złym. Jest bardzo dobrym lekarstwem, które pomoże Wam uleczyć Wasz związek i wyjść na prostą ze wszystkim problemami. Tylko znajdźcie sobie takie miejsce, gdzie będziecie mogli udać się na terapię i poprosić terapeutę o pomoc w dojściu do porozumienia.

Co leży u podstaw naszego problemu?
Takie terapie urządzane są w najróżniejszych ośrodkach, jak chociażby w tym https://psychoterapiacotam.pl/dla-kogo/terapia-par/ warszawskim ośrodku. Każda taka terapia małżeńska rozpoczyna się od zdiagnozowania problemu. W końcu trzeba wiedzieć, od czego zaczynają się wszystkie awantury, dlaczego nie dogadujecie się, czy to zabija Was nuda, rutyna, czy powód znaleźć można zupełnie w innym miejscu. Może druga strona dopuściła do zdrady, a Wam bardzo ciężko jest jednak wybaczyć? Czasem tak się zdarza, ze mówicie iż zostaje wybaczone, jednak prawda jest taka, że zjada Was to od środka i nie umiecie sobie z tym poradzić. A może codzienne problemy, jak nagły brak gotówki, czy też brak ogólnego zainteresowania powodują, że w Waszym związku zaczynają się częste kłótnie?

Czy praca nad związkiem się opłaca? Czy warto walczyć?
Z przeprowadzenia takiej terapii małżeńskiej mogą wyniknąć bardzo ciekawe korzyści. Pierwsza i najważniejsza z nich to uświadomienie sobie, czy nadal chcecie być razem, czy już jednak nie ma czego naprawiać. Tak, ponieważ może się okazać, że terapia dowiodła iż nic Was nie łączy i lepiej będzie dla Was, aby się rozstać. Będziecie jednak świadomi tego, że próbowaliście walczyć, jednak nie odnieśliście pożądanego skutku. Tak, takie efekty terapii też mogą być.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here