Jak dostarczać dziecku witaminy?

Niedobory witamin u dzieci mogą pojawiać się bardzo często. Przede wszystkim jest to związane z niezbilansowaną dietą, a dzieci, jak wiadomo, mają swoje preferencje dotyczące jedzenia. Jak wobec tego dostarczać dziecku witaminy skutecznie?

Głównym źródłem witamin oraz składników mineralnych dla dzieci powinny być produkty spożywcze. Jednak chyba każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że maluchy nie zawsze są pozytywnie nastawione do zdrowej diety. Dlatego też takie ważne witaminy i minerały dla dzieci jak witamina C, E, A, D, witaminy z grupy B, ponadto żelazo, magnez czy wapń mogą szybko spaść do niskiego poziomu.

Zróżnicowana i pyszna dieta

Jeżeli zależy nam na tym, aby dziecko było zdrowe i odporne na różne choroby, musimy wprowadzić zmiany w diecie. Najważniejsza to duża ilość owoców i warzyw, ponadto pełnoziarniste produkty zbożowe oraz źródła białka, na przykład z chudego mięsa oraz nabiału. Zamiast zwykłych słodyczy możemy przygotować domowe ciasteczka owsiane czy serwować orzechy.

Nie zapominajmy o atrakcyjnym zaprezentowaniu jedzenia – wtedy maluch na pewno będzie jadł częściej i ze smakiem.

Suplementy diety z witaminami i minerałami

Jednak zdarza się, że niedobory wymagają szybkiego uzupełnienia. W tym celu doskonale nadają się różnego rodzaju witaminy i minerały dla dzieci w formie pastylek do ssania, żelków czy proszku do rozpuszczania w wodzie i przygotowania pysznego napoju. Zawierają one kompleks najważniejszych składników aktywnych, które wspierają siłę, zdrowie i witalność dzieci. Możemy również stosować je w celach profilaktycznych, aby nie dopuszczać do powstawania niedoborów.

Jednym z najczęściej wybieranych środków dla dzieci jest Visolvit (Visolvit.pl), który zawiera wartościowe witaminy i minerały pozwalające na szybkie i pyszne uzupełnienie niedoborów. Wtedy organizm dziecka jest chroniony przed infekcjami, ponieważ specjalny kompleks składników wspiera układ odpornościowy. Więcej informacji na temat suplementy możemy znaleźć na jego stronie Visolvit.pl, gdzie znajdują się też wciągające zabawy i gry dla najmłodszych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here