1. Nawilżaj włosy! Jest to fundament ich pielęgnacji latem. Regularnie stosuj odżywki i maseczki, które zawierają lipidy chroniące włosy przed wysuszeniem. Dobrze, jeśli kosmetyki te dodatkowo zawierają witaminę E, która zapobiegnie rozwojowi wolnych rodników.

2. Wybieraj fryzury, w których włosy są związane lub upięte. W ten sposób zmniejsza się powierzchnia, która bezpośrednio narażona jest na działanie promieniowania słonecznego. Dobrym wyborem będzie luźny kok, wygodny kucyk czy klasyczny warkocz.

3. Noś nakrycie głowy. Gdy przez długi czas przebywasz na zewnątrz staraj się chronić włosy za pomocą chusty lub kapelusza, dzięki temu osoby farbujące włosy unikną również płowienia koloru.

4. Myj włosy po dniu na plaży! Może to zabrzmieć nieco komicznie, że skoro spędziliśmy cały dzień nad wodą, to i tak musimy znowu traktować nią nasze włosy, jednak drobinki piasku i sól morska niszczą je oraz podrażniają skórę skalpu. Warto też zadbać o włosy podczas plażowania. Dobre kosmetyki na plażę to podstawa.

5. Unikaj wychodzenia z mokrą głową. Pod wpływem promieni słonecznych mokre włosy staną się matowe i szorstkie ( z powodu niedomkniętych łusek). Latem więc nie rezygnuj z suszarki, używaj letniego nawiewu, a zobaczysz, że włosy będą wyglądały znacznie lepiej niż po wyschnięciu na słońcu.

6. Wizyta u fryzjera. Jako, że osłabione i przesuszone włosy są znacznie bardziej podatne na kolejne zniszczenia warto wybrać się na podcięcie końcówek. Nikt nie lubi widoku porozdwajanych i smętnie zwisających pasm!

7. Keratyna to twoja przyjaciółka. Keratyna idealnie nadaje się do wypełniania ubytków we włosach, w końcu to ich podstawowy budulec! Zabiegi z wykorzystaniem keratyny są ogólnodostępne i sprawią, że włosy zregenerują się i staną bardziej odporne na szkodliwe czynniki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here