Jak dbać o przetłuszczające się włosy

Nie da się ukryć, że włosy z tendencją do przetłuszczania się są niezwykle problematyczne w codziennej pielęgnacji. Nie wyglądają świeżo już kilka godzin po umyciu, ale czy codzienne mycie pomaga w utrzymaniu ich należytej kondycji? Jak często myć włosy przetłuszczające się, jakich szamponów używać i jak odżywiać takie włosy? Szczegóły w zakresie codziennej pielęgnacji tego typu włosów znajdziesz poniżej. 

Jak często myć przetłuszczające się włosy? 

Okazuje się, że jedynym sposobem, aby utrzymać włosy z tendencją do przetłuszczania się w estetycznym stanie, jest ich codzienne mycie. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych zasadach. Oprócz wyboru konkretnych środków myjących oraz odżywek do regeneracji włosów konieczny jest wybór właściwej pory ich mycia. Jeśli masz włosy, które się przetłuszczają, myj je codziennie rano. Nie myj głowy i włosów wieczorem, ponieważ już nocą będą się przetłuszczać, a rano będą bardziej nieświeże. 

Jakich kosmetyków do włosów używać?

Najlepsze są preparaty przeznaczone do włosów przetłuszczających się. Bez problemu znajdziesz je na sklepowych półkach. Staraj się wybrać dobry, naturalny szampon do włosów, przede wszystkim taki, który nie zapycha porów skóry głowy, bez sztucznych dodatków, jak silikony, parabeny, alkohol czy aromaty. Świetnie sprawdzają się szampony z naturalnymi wyciągami roślinnymi, które oczyszczają dokładnie włosy. 

Co ważne, jeśli Twoje włosy się przetłuszczają, musisz zadbać nie tylko o ich oczyszczanie z nadmiaru sebum. Konieczne jest również wykonywanie peelingu skóry głowy. W tym celu nabędziesz specjalne preparaty złuszczające. Tendencja do przetłuszczania się włosów jest wynikiem nadmiernej produkcji łoju, który zalegający, może doprowadzić do stanów zapalnych skóry głowy. 

Włosy przetłuszczające się nie są najczęściej zniszczone ani na pewno suche, przez co się nie puszą. Charakterystyczna jest dla nich niska porowatość, ale nie oznacza to, że osoby, które mają właśnie taki typ włosów, nie muszą dbać o ich dodatkowe odżywianie. Unikaj jednak odżywek emolientowych, które jeszcze bardziej natłuszczają włosy. Sprawdzą się raczej odżywki humektantowe oraz proteinowe, aby dostarczać im niezbędne witaminy i minerały. Dzięki temu włosy będą lekkie, uniesione od nasady, nie będą się elektryzować, a ich końcówki nie będą rozdwojone. 

Stylizacje włosów przetłuszczających się 

Szczególną uwagę zwróć na codzienną fryzurę. Włosy rozpuszczone już po kilku godzinach od umycia mogą nie wyglądać zbyt estetycznie, będą się sklejać i wyglądać na zbyt ciężkie. Znacznie lepiej jest włosy związać w kucyk albo kok. Sprawdzają się również wszelkie fryzury z warkoczami. 

Do utrwalania fryzur z włosów z tendencją do przetłuszczania należy używać lakierów z odpowiednim składem. Nie zaleca się jednak używania pianek, gumy ani żelu, które mogą sklejać włosy. Jeśli używasz prostownicy, nie prostuj włosów od samej nasady, ponieważ będą zbyt przylegać do skóry głowy. Korzystaj z modelowania okrągłą szczotką, dobrze sprawdza się też robienie loków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here