szczoteczka soniczna do codziennej pielęgnacji zębów

Szczoteczka soniczna to doskonała alternatywa dla tradycyjnego wariantu manualnego. Specjalna technologia została opracowana w taki sposób, by maksymalnie zwiększyć efektywność czyszczenia zębów. Jednym z polecanych rozwiązań jest GUM® ActiVital®. Jak działa i czym się wyróżnia?

Co to jest soniczna szczoteczka do zębów?

Szczotka do zębów to jedno z podstawowych akcesoriów higienicznych. Jej stosowanie przynajmniej dwa razy dziennie przynosi bardzo dużo korzyści dla zdrowia nie tylko samych zębów i tkanek przyzębia, ale także całego organizmu. O tym, jaka jest najlepsza szczoteczka do zębów, decyduje szereg czynników, m.in. rodzaj włosia czy konstrukcja główki. Choć najczęściej sięgamy po tradycyjne, manualne szczoteczki, na nich możliwości wyboru się nie kończą.

Jednym z rozwiązań rekomendowanych przez stomatologów jest szczoteczka soniczna. To niewielkich rozmiarów urządzenie elektryczne, którego funkcjonowanie bazuje na połączeniu dwóch elementów – emisji fal dźwiękowych oraz ruchów wymiatających. Umożliwia to niezwykle dokładne usunięcie resztek pokarmowych oraz tworzącej się płytki nazębnej z powierzchni zębów oraz z okolic trudno dostępnych dla zwykłej szczoteczki do zębów.

Dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza niż tradycyjna?

Mechanizm działania szczoteczki sonicznej do zębów opiera się na wykonywaniu tysięcy ruchów czyszczących w ciągu minuty, co prowadzi do przeciskania przez przestrzenie między zębami specyficznej mieszaniny pasty do zębów, śliny i wody. Dodatkowo emitowane fale dźwiękowe powodują rozbicie łańcuchów bakterii. Skutkuje to bardzo dokładnym wyczyszczeniem zębów.

Osiągnięcie podobnego efektu nie jest możliwe przy zastosowaniu manualnej szczoteczki do zębów. Ludzka dłoń nie jest w stanie poruszać się w podobny sposób z taką prędkością, a tym samym usunąć osadu nazębnego na tak wysokim poziomie.

Szczoteczka soniczna GUM® ActiVital®

Czy warto stosować szczoteczkę soniczną? Zdecydowanie! Dzięki wytwarzaniu wibracji, szczoteczka soniczna czyści zęby skutecznie, a jednocześnie delikatnie, nie powodując podrażnień. Dodatkowo pobudza tkanki dziąseł, co sprzyja ich regeneracji. Włosie szczoteczki sonicznej dociera znacznie głębiej niż tej standardowej, co ułatwia skuteczne usuwanie resztek pokarmowych gromadzących się poniżej linii dziąseł. Wszystko to sprawia, że regularne stosowanie takiego urządzenia znacznie zmniejsza ryzyko powstawania zmian próchniczych, zapewnia długotrwałe uczucie świeżości w jamie ustnej i efektywnie usuwa przebarwienia.

Aby poczuć zdecydowaną różnicę już od pierwszego użycia, warto postawić na szczoteczkę soniczną ActiVital®, która wibruje z prędkością aż 12000 cykli na minutę. Szczoteczka opracowana przez specjalistów renomowanej marki GUM® cechuje się 50% wyższą skutecznością w dotarciu do wąskich przestrzeni międzyzębowych niż szczoteczka manualna. Pozwala także na usuwanie płytki bakteryjnej i drobnoustrojów poniżej linii dziąseł – dociera 47 razy głębiej. Atutem jest także wymienna główka, która daje możliwość zapewnienia właściwego poziomu higieny. Specjalna nakładka ochronna pozwala na jej przechowywanie w całkowitej czystości. Lekka konstrukcja bez konieczności stosowania kabli i ładowarek zapewnia swobodę ruchów podczas mycia zębów. Poznaj szczoteczkę soniczną GUM https://www.sunstargum.com/pl/produkty/szczoteczki-do-zebow/gum-activital-szczoteczka-soniczna.html

Szczoteczka soniczna GUM® ActiVital®

Stosowanie szczoteczki sonicznej wraz z odpowiednio dobraną pastą do zębów oraz płynem do płukania ust, to skuteczny sposób na utrzymanie perfekcyjnej czystości jamy ustnej, a co za tym idzie – zapobieganiu bolesnych zmian próchniczych.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here