wędliny
fot: pixabay.com

Wielu z nas często powraca myślami do czasów dzieciństwa i smaków, z którymi związane są te najpiękniejsze wspomnienia. Próbujemy odtworzyć te smaki, by choć na trochę powrócić znów do tamtym szczęśliwych chwil. Chcielibyśmy, żeby i nasze dzieci miały takie wspomnienia.

Dotyczy to szczególnie wędlin domowej roboty, z własnej wędzarni, kaszanek, kiełbas, salcesonów.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-odnalezc-smak-wedlin-domowych-w-produktach-popularnych-marek/

Samodzielne przygotowanie

Możemy próbować odtworzyć te smak domowych wędlin samodzielnie. Jest to jednak zadanie dla prawdziwych pasjonatów i będzie wymagało zdobycia profesjonalnej wiedzy na temat produkcji wędlin. Sporym ograniczeniem będzie w tym wydatku konieczność zakupu profesjonalnego sprzętu, jak również posiadanie odpowiedniej przestrzeni na ustawienie wędzarni.

Wbrew pozorom nie tak łatwo można zdobyć teraz mięso zaraz po uboju, jeśli chcemy przeznaczyć je na własny użytek. Większość hodowców ma podpisane umowy ze skupami i niechętnie sprzedają osobom prywatnym.

Wytwarzanie domowych wędlin jest bardzo czasochłonne. Trudno znaleźć na to czas pomiędzy licznymi codziennymi obowiązkami.

Drobne sklepy rzeźnickie

Znacznie łatwiejszym rozwiązaniem będzie znalezienie niewielkiego sklepu rzeźnickiego, który zaopatruje się u niewielkich dostawców. Większość drobnych masarni przygotowuje wędliny w oparciu o stare, domowe receptury. Proces ich wytwarzania jest kosztowny, dlatego musimy się liczyć z wyższą ceną wędlin w takich miejscach w porównaniu z hipermarketami. Za taka jakość i niepowtarzalny smak warto jednak zapłacić więcej. 

Wbrew pozorom w dużych miastach pozostało jeszcze sporo takich drobnych sklepów rzeźnickich. Utrzymują się na rynku mimo konkurencji wielkich sklepów właśnie dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów. 

Smak domowych wędlin w produktach znanych marek

Prostszym i bardziej przystępnym sposobem na powrót do smaków z dzieciństwa, jeśli chodzi o wędliny, jest wypróbowanie specjalnych linii produktów znanych marek. Ich nazwy nawiązują do dawnych receptur – szynka babuni, prosto z wędzarni, stara spiżarnia. 

Przeczytaj też: http://tuts.pl/jak-stworzyc-wyjatkowe-wnetrza-w-naszym-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here