Nakładka rehabilitacyjna na krzesło

Większość krzeseł biurowych oraz standardowych nie jest dopasowana do profilu pleców. Mają niekorzystny wpływ na kręgosłup użytkownika. Dobrym dopełnieniem takich mebli jest specjalna nakładka rehabilitacyjna na krzesło. Złożona jest ona z dwóch składników zrobionych z lekkiej pianki dopasowującej się do kształtów ciała oraz mebla, na jakim jest umieszczona. W związku z tym, musimy wiedzieć, czym konkretnie jest taka nakładka i kto powinien się zdecydować na jej zakup.

Czym jest nakładka rehabilitacyjna na krzesło?

Nakładka rehabilitacyjna na krzesło, to profesjonalna poduszka do siedzenia na krzesło składająca się z dwóch części – podstawki do siedzenia na siedzenie i poduszki pod kręgosłup stawianej na podłożu krzesła czy fotela biurowego. To artykuł zalecany osobom chorującym na wady kręgosłupa jako składnik terapii i ochronnie dla wszystkich pragnących zapobiec takich kłopotów. W związku z tym, każdy kto miewa problemy z kręgosłupem, powinien się zastanowić, czy taka nakładka rehabilitacyjna na krzesło mu się nie przyda.

Nakładka rehabilitacyjna na krzesło oraz jej korzyści dla zdrowia

Większość krzeseł nie zostały zrobione dla każdego użytkownika samodzielnie. Jedynie mała część drogich foteli została anatomicznie uformowana. Mają one opcję regulacji dla użytkownika, jaki pragnie otrzymać odpowiednią pozycję siedzącą. Sztywne siedzenie, jak również wygodny fotel ma niekorzystny wpływ na kręgosłup osoby siedzącej – w pozycji wyprostowanej. Siła odśrodkowa oddziałuje na trzeci krążek międzykręgowy o mocy 150 kg. To duże wyzwanie dla mięśni pleców, natomiast realne do pokonania. Niestety, jednak obarczenie to może się choćby zwiększać do 250-280 kg, natomiast to już jest znacznie za wiele. Jeśli jesteśmy w takiej właśnie pozycji, to musi mieć to naprawdę bardzo niekorzystny wpływ, nie tylko na cały nasz kręgosłup, ale przy tym cierpi również całe nasze ciało. W związku z tym, warto zdecydować się na zakup artykułu, jakim jest nakładka rehabilitacyjna na krzesło, dzięki któremu możemy uniknąć zwyrodnień, czy też innych dolegliwości.

Sposób stosowania

Zewnętrzny odcinek osłony mocujemy opaskami na wsparciu siedzenia, pamiętając przy tym by część lędźwiowa znajdowała się na wielkości lędźwi użytkownika. Tymczasem niski odcinek osłony stawiamy możliwie najbliżej w kierunku podtrzymania siedzenia. Składniki osłony zrobione są z najlepszych produktów, z zastosowaniem paroprzepuszczalnym ułatwiającym oddychanie ciała. Zawsze przy robieniu takiego artykułu, stosowane są tylko i wyłącznie ze sprawdzone materiały.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here