Dlaczego warto pić naturalne soki?

Zdrowy styl życia to nie tylko dbanie o sylwetkę, ale również o to, co spożywamy na co dzień. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się naturalne produkty, a w szczególności sok z kiszonych buraków. Co sprawia, że jest on coraz bardziej znany? Wszystkiego na temat soku z kiszonych buraków i innych naturalnych produktach dowiesz się z tego artykułu.

Zadbaj o zdrowie swoje i najbliższych

Co sprawia, że picie naturalnych soków jest tak korzystne dla organizmu? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że są one produkowane wyłącznie ze świeżych, dojrzałych owoców i warzyw. Sok z kiszonych buraków, podobnie jak z innych kiszonek, ma nie tylko niski współczynnik PH, ale również zawiera wiele pożytecznych bakterii. Produkty te zawierają podobną ilość witamin i minerałów, co produkt, z którego został wykonany. Soki z kiszonych buraków, tak samo, jak z innych owoców i warzyw, należy spożywać codziennie, aby organizm mógł skorzystać z dobroczynnych jego właściwości. Należy pamiętać, że zgodnie z zaleceniami WHO, powinno się jeść ich 5 porcji dziennie, aby zmniejszyć ryzyko zachorowań na choroby i wzmocnić odporność. Tego typu soki pozytywnie wpływają na układ krwionośny, pokarmowy i nerwowy, natomiast produkty wytwarzane z owoców lub innych warzyw zmniejszają ryzyko chorób serca, miażdżycy czy nowotworów.

Lecznicze właściwości soków

Sok z kiszonych buraków podobnie, jak z innych owoców czy warzyw możemy podzielić na kilka rodzajów. Produkty te mogą być klarowane, naturalnie mętne, przecierowe lub zagęszczone. Czym różnią się poszczególne rodzaje? Soki klarowane poddawane są procesowi filtracji, a więc zawierają najmniej błonnika. Produkty naturalnie mętne zawierają fragmenty owoców i warzyw. Natomiast soki z kiszonych buraków lub owocowe przecierowe zawierają najwięcej składników odżywczych. Produkty zagęszczone otrzymuje się w procesie odparowania wody. Soki z kiszonych buraków produkowane są w temperaturze pokojowej, jednak przechowywane powinny być w lodówce.

Soki bardzo zdrowe, lecz mało znane

Na rynku dostępne jest wiele odmian soków, jednak się okazuje, nie wszystkie są znane. Do tej grupy należą soki z kiszonych buraków. Zaleca się picie ich codziennie w dwóch dawkach po pół szklanki. Sok ten ma wiele odmian i może być z dodatkiem jabłek i cynamonu lub czosnku i żytniego chleba na zakwasie. Przepisów jest naprawdę wiele, jednak każdy z tych produktów jest smaczny i zdrowy. Kuracja sokiem z kiszonych buraków powinna trwać od 2 do 3 tygodni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here