DHEA Eljot – co to jest?

Pojawiające się wraz z wiekiem niedobory hormonalne to naturalny efekt starzenia i jednocześnie typowy jego objaw. Obniżenie stężenia niektórych hormonów we krwi może wpływać m.in. na pogorszenie samopoczucia, zmniejszenie popędu seksualnego czy obniżenie potencji. Dziś, gdy żyjemy znacznie dłużej, stopniowe zmniejszanie ilości hormonów wytwarzanych przez nasze organizmy może w znaczący sposób obniżyć jakość naszego życia. Dlatego coraz chętniej sięgamy po produkty farmaceutyczne, które mają uzupełniać niedobory hormonalne, zwłaszcza te pojawiające się w okresie menopauzy u kobiet i andropauzy u mężczyzn.

Hormony – wspomaganie się suplementami

Przykładem hormonu, którego zaczyna brakować w organizmie człowieka w okresie przekwitania jest właśnie DHEA, czyli dehydroepiandrosteron. Na rynku znaleźć można co najmniej kilka różnych produktów zawierających wspomniany androgen, który naturalnie wytwarzany jest przez korę naszych nadnerczy. Przykładem takiego produktu mogą być znane już na zachodzie tabletki DHEA Eljot. Środek ten dedykowany jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, zwłaszcza tych w starszym wieku, w okresie andropauzy. Przyjmowanie specyfiku pomaga uzupełnić niedobory androgenów u mężczyzn i estrogenów u kobiet, co przekłada się na odczuwalną poprawę w wielu kwestiach związanych z ich życiem seksualnym. Oczywiście hormon wspiera wiele innych funkcji ludzkiego organizmu, wspomagając chociażby prawidłową pracę układu odpornościowego człowieka czy ograniczając ryzyko wystąpienia chorób układu nerwowego, które w jednoznaczny sposób kojarzą się z zaawansowanym wiekiem tj. Parkinson czy Alzhaimer.

Preparat nie dla każdego

Co prawda wspomniany wcześniej preparat DHEA Eljot stworzony został przede wszystkim z myślą o uzupełnieniu niedoborów hormonów płciowych pojawiających się u kobiet i mężczyzn w średnim wieku, ale sam hormon może również w korzystny sposób wpływać na stan psychiczny przyjmujących go osób. DHEA pomaga się zrelaksować, obniża poziom stresu i agresji, co automatycznie przekłada się na lepsze samopoczucie i lepszy sen. Po preparat DHEA Eljot sięgnąć mogą zatem nie tylko osoby uskarżające się na obniżenie poziomu libido, ale także osoby cierpiące na bezsenność czy pogorszone samopoczucie. Zasadnicze działanie hormonu DHEA związane jest jednak z poprawą sprawności seksualnej, zwłaszcza w przypadku mężczyzn. Zwiększenie stężenia DHEA przekłada się na zwiększenie stężenia wielu męskich hormonów płciowych, co z kolei może skutkować zwiększeniem potencji. Specyfiki zawierające hormon DHEA mogą być zatem stosowane przez mężczyzn uskarżających się na problemy z erekcją.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here