Czy przeszczep włosów jest skuteczny

Przeszczep włosów, w porównaniu z aptecznymi medykamentami, szamponami, odżywkami i olejkami na porost włosów, daje gwarancję skuteczności, której żaden z wymienionych produktów z reguły nie daje. Niezależnie od tego, czy łysienie jest związane z problemami hormonalnymi czy nieodpowiednim stylem życia, nowoczesne i coraz mniej inwazyjne metody jak FUE pomagają się skutecznie pozbyć tego problemu.

  1. Na czym polega przeszczep włosów?
  2. Dlaczego metoda FUE jest najlepsza?

Na czym polega przeszczep włosów?

Na przeszczep włosów decyduje się coraz więcej osób zmęczonych stosowaniem nieskutecznych leków i preparatów na porost włosów. Przeszczep polega na transplantacji włosów z tej części, w której jest ich sporo do tej, w której jest ich niewiele lub nie ma ich w ogóle. Sama transplantacja to pobranie pojedynczych mieszków włosowych. Najczęściej pobiera się je z tyłu głowy, gdzie łysiejący pacjenci często mają jeszcze gęste włosy. Pobrane mieszki umieszcza się w innej strefie. Zabieg może trwać kilka godzin, ponieważ wymaga on bardzo dużej precyzji. Ryzyko ewentualnych powikłań jest natomiast bardzo niewielkie. Mało prawodopodobne jest również odrzucenie przeszczepu lub pojawienie się reakcji alergicznej. Wszystko dzięki temu, że mieszki pochodzą od tej samej osoby, nie ma tutaj konieczności korzystania z materiału od innego pacjenta, co zwiększałoby ryzyko niepowodzenia zabiegu.

Metodę zabiegu dobiera się po szczegółowej diagnostyce. Chodzi o dobranie nie tylko możliwie najskuteczniejszego rozwiązania, ale i najmniej inwazyjnej metody. Wykonuje się więc specjalne badania krwi, szczegółowym oględzinom także z pomocą trichoskopu poddaje się skórę głowy. Chodzi o ustalenie przyczyn łysienia, jego zakresu i stopnia zaawansowania. Sam zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Dlaczego metoda FUE jest najlepsza?

Metoda FUE to jedna z najbardziej skuteczny metod przeszczepu włosów na świecie. Skrót oznacza Follicular Unit Extraction i oznacza zabieg polegający na transplantacji włosów z okolic potylicy do miejsc dotkniętych łysieniem. Wraz z mieszkami włosowymi lekarz pobiega otaczającą je milimetrową tkankę. Po pobraniu materiału lekarz dokonuje oceny mieszków i przygotowuje je do umieszenia we właściwym miejscu. Lekarz nie używa skalpela, tylko specjalnych igieł. Metoda jest więc mało inwazyjne, a rekonwalescencja trwa krótko. Podczas przeszczepu FUE stosuje się znieczulenie miejscowe, co zmniejsza ryzyko ewentualnych powikłań. Pacjent podczas zabiegu albo rozmawia z personelem albo może słuchać muzyki. Rezygnacja ze znieczulenia ogólnego zwiększa bezpieczeństwo metody. Sam zabieg niestety jest dość wymagający, co sprawia, że trwa nawet do 8 godzin. Więcej dowiesz się tutaj: https://piotrturkowski.pl/oferta/przeszczep-wlosow-warszawa/

FUE daje spektakularne efekty w bardzo krótkim czasie. Gojenie ran trwa do dwóch tygodni, często krócej. Efekty zabiegu lekarz ocenia po kilku tygodniach, natomiast pacjent spektakularnym efektem będzie mógł cieszyć się po 9 miesiącach, choć częściowe efekty będą oczywiście widoczne już wcześniej.

Metoda FUE opiera się przede wszystkim na precyzji. Lekarz wybiera najlepsze mieszki, dokonuje ich dokładnej oceny, specjalnie przygotowuje je do transplantacji i wszczepienia w strefie biorczej. To wszystko zwiększa skuteczność metody. Zabieg ten jednak wymaga od lekarza prowadzącego ogromnego doświadczenia, wiedzy i kompetencji. Jeśli więc rozważasz tego typu zabieg, znajdź najpierw sprawdzoną klinikę, w której zagwarantowana zostanie ci profesjonalna opieka.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here