crossfit

Crosfit to rodzaj treningu z którego może skorzystać zarówno początkujący jak i doświadczony sportowiec. To doskonały sposób na wypracowanie cech motorycznych przydatnych w wyczynowo uprawianym sporcie jak i w codziennym życiu.

Crosfit czyli co?

Tym co przemawia na korzyść tego rodzaju aktywności to jej funkcjonalność. Crosfit to ćwiczenia, które dbają o ogólny rozwój organizmu, służą podniesieniu jego sprawności i kształtowaniu sylwetki. Trening poprawia motorykę, silę, wytrzymałość, skoczność, gibkość, zwinność i koordynację ruchową, zręczność. Wykorzystywane są różne akcesoria jak skakanki, piłki, sztangi i in. Ze względu na złożoność treningu Crosfit warto skorzystać z zajęć prowadzonych przez certyfikowanych trenerów. To bardzo ważne by nauczyć się właściwej techniki wykonywania ćwiczeń oraz zadbać o bezpieczeństwo i plan treningu. Same artukuły czy filmy na ten temat to za mało.

Ćwiczenia podczas treningu Crosfit

Powszechnie wykorzystywane są ćwiczenia takie jak skakanie na skakance, pompki, przysiady, bieganie, podciągnięcia na drążku czy rzut piłką lekarską. Rodzaj ćwiczeń zależy od tego co chcemy wytrenować. Zajęcia zazwyczaj trwają około godziny na którą składa się rozgrzewka, właściwy trening i na koniec rozciąganie. Główny trening to wykonywanie ćwiczeń na komendę start w określonym limicie czasu.

Crosfit a możliwości fizyczne

Ćwiczenia z zakresu Crosfit można łatwo skalować zgodnie z możliwościami danej osoby. Dlatego każdy niezależnie od aktualnej kondycji może w takich zajęciach uczestniczyć. Zaczyna się od zajęć w grupie początkującej. Instruktor na bieżąco modyfikuje trudność ćwiczeń do każdego z uczestników. Ogromną zaletą jest możliwość ciągłego podnoszenia stopnia trudności ćwiczeń. Treningi są bardzo dynamiczne i szybie, meczące. Jednak jest to bardzo satysfakcjonujący rodzaj aktywności, nie powodujący znużenia gdyż każdy trening jest nieco inny. Rezultaty Crosfit są widoczne już po kilku miesiącach. Poprawia się samopoczucie psychiczne i sprawność fizyczna, której wielu może tylko pozazdrościć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here