aparat lingwalny
fot. pexels.com

Dbając o swoje żeby podejmujemy się ogromnego trudu, aby prezentowały się pięknie. Samo wybielanie zębów to nie problem, ale ich wyrównanie często jest trudne i kosztowne. Z pomocą przychodzą takie sprzęty, jak aparat lingwalny. Czy wiesz, co to jest?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/aparat-lingwalny-co-to-jest/

Aparat lingwalny

To alternatywa dla tradycyjnych aparatów stałych na zęby. Ma tą samą skuteczność, co aparaty klasyczne, jednakże jest umiejscowiony od strony języka, a zatem jest niewidoczny. To znacznie poprawia komfort u osoby, która go nosi.

Nazwa aparatu oznacza, że jest on umieszczony po stronie języka. Mocuje się go na językowej powierzchni zębów. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić swój zgryz w sposób dyskretny, a także dla osób, które planują wyjątkową okoliczność w czasie, w którym również zdecydowały się na poprawienie swojego zgryzu.

Wykonuje się go w miarę indywidualnych potrzeb każdej osoby. Proces zakładania aparatu polega na przymocowaniu zamków do powierzchni zębów oraz łączenia ich łukiem, który oddziałuje na zęby z określoną siłą, dzięki czemu je prostuje.

W odróżnieniu do stałych aparatów na zęby nie stosuje się w nim ligatur czyli gumowych okręgów, którymi mocuje się łuk. To powoduje, że siła oddziaływania tego łuku na zęby jest większa, a to z kolei przyśpiesza cały proces.

Jak się zakłada aparat?

Na początku robi się wycisk zębów osoby, a dalej w laboratorium wykonuje elementy aparatu – zamki i łuki, które są idealnie dopasowane do każdego rodzaju zgryzu. Można również zamiast wycisku zrobić skan zębów.

Aparat zakłada się poprzez specjalną substancję klejącą każdy z zamków i przykleja do zęba. Dalej naświetla się zamki i mocuje łuki, które będą oddziaływać na zęby.

Nic strasznego! A jakie piękne zęby ma się po ściągnięciu aparatu to już wie tylko ten, który go nosił. Jednakże należy się liczyć z dużymi kosztami tej inwestycji. Prostowanie zębów oraz noszenie aparatu nie należy do najtańszych zakupów, jednakże zdecydowanie jest warte swojej ceny!

Przeczytaj też: http://www.zdrowieinatura.pl/sekret-urody-indyjskich-dam/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here