Zdarza się, że przeziębienie leczymy samodzielnie, bez pomocy lekarza. Wybieramy popularne wieloskładnikowe preparaty, które pomagają przetrwać okres infekcji. Czasem jednak, przeziębienie jest na tyle silne i trwa tak długo, że potrzebujemy innych środków. Są nimi antybiotyki, które są dostępne tylko na receptę przepisaną przez lekarza. Żeby je otrzymać, nie unikniemy wizyty u doktora. Jakie antybiotyki mogą pomóc w walce z przeziębieniem? Co powinno znajdować się w ich składzie? Czy antybiotyki są dobrym wyjściem na przeziębienie? Czy może nie działają na infekcje wirusowe?

Antybiotyki powinniśmy stosować wtedy, gdy pojawiają się objawy przeziębienia, takie jak: katar z gęstą wydzieliną, angina, zapalenie gardła lub zapalenie zatok. W innym wypadku ich stosowanie nie ma sensu. Przeziębienie wywoływane jest przez wirusy, natomiast antybiotyki działają na bakterie. Ich stosowanie nie pomoże, a w razie powiększenia infekcji osłabi się ich działanie i nie znajdą zastosowania, na przykład gdy nagle pojawi się angina. Co więc stosować, kiedy dopadło nas przeziębienie bez oznak bakteryjnej infekcji?

Naturalne antybiotyki – czy mogą pomóc w walce z przeziębieniem?

Naturalne antybiotyki na przeziębienie działają na infekcję w podobny sposób jak syntetyczne. Ich przyjmowanie nie osłabi jednak wrażliwości na dany antybiotyk. Poza tym, naturalne substancje nie niszczą tych bakterii, które chronią człowieka przed ewentualnymi chorobotwórczymi patogenami – jest to niewątpliwa zaleta naturalnych antybiotyków. Co ważne, nie są one toksyczne. Można więc stosować je jako uzupełnienie kuracji w czasie przeziębienia.

Czosnek – najpopularniejszy naturalny antybiotyk

Czosnek hamuje rozwój bakterii. Poza tym, zwalcza infekcje. Skutecznie działa na katar. Połączenie czosnku z mlekiem pozytywnie oddziałuje na odkrztuszanie zalegającej w gardle wydzieliny. Poza tym, rozgrzewa i obniża gorączkę.

Cebula – w jaki sposób działa?

Cebula to również bardzo popularny sposób na walkę z przeziębieniem. Nie ma chyba nikogo, kto nie znałby syropu z cebuli. Nie jest smaczny, ale bardzo pomocny. W czasie krojenia lub miażdżenia warzywa, wydobywają się z niego związki lotne, które zwalczają bakterie. Cebula świetnie radzi sobie z infekcją górnych dróg oddechowych. Poza tym, hamuje rozwój bakterii.

Miód – świetny na gardło

Miód ma właściwości przeciwzapalne, wykrztuśne, przeciwbakteryjne. Pozytywnie działa na odporność. Stosuje się go na kaszel, suchość w gardle oraz chrypę. Warto dodawać go do ciepłego (nie gorącego!) napoju.

Antybiotyki przepisywane na receptę nie posłużą w leczeniu wirusowego przeziębienia. Sprawdzą się natomiast w chorobach, takich jak angina. Jeśli towarzyszy nam zwykłe przeziębienie, lepiej zdecydować się na naturalne antybiotyki, takie jak: czosnek, cebula, miód, a także imbir, olejek z oregano oraz chrzan. Są to produkty w pełni naturalne. Zapewniają bezpieczeństwo organizmowi. Można łączyć je z kuracją aptecznymi lekami. Efekty będą wtedy z pewnością bardziej zadowalające.

http://www.zrodlozdrowia.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here