Eksperci z dziedziny medycyny zauważają, że coraz więcej osób boryka się właśnie z tego typu kontuzjami… Kto najczęściej ma z nimi problemy? Dlaczego poza standardowym leczeniem warto zdecydować się na profesjonalną rehabilitację wykonywaną przez fachowców mających do dyspozycji nowoczesny sprzęt? Przekonajcie się o tym sami czytając poniższy wpis.

Należy rozpocząć od tego, że obecnie naderwanie mięśnia łydki to kontuzja coraz powszechniejsza. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z tym urazem między innymi często borykają się osoby aktywne fizycznie. Nie tylko zawodowcy, ale także amatorzy, którzy chcą zadbać o lepszą kondycję, bardziej atrakcyjne ciało itp. Trzeba podkreślić, że fachowcy dokładają wszelkich starań, aby pacjenci jak najszybciej wrócili do pełnej sprawności. Szczególnie, że ta kontuzja jest bardzo mocno nieprzyjemna. Dochodzi do niej na przykład na skutek zbyt intensywnego treningu – nie do końca dostosowanego do możliwości danej osoby. Co jeszcze warto mieć tutaj na uwadze? Na przykład brak rozgrzewki oraz umiejętnego rozciągania się po treningu itp. Nie można bagatelizować również podnoszenia zbyt ciężkich przedmiotów itp. Jakie są objawy? Przede wszystkim naderwanie mięśnia łydki to coraz większy ból. Nie można również bagatelizować takich symptomów, jak na przykład obrzęk, trudności z poruszaniem się. Nawet wykonanie jednego kroku może być bardzo kłopotliwe. Pamiętajcie, że naderwanie mięśnia łydki powinno zostać potwierdzone specjalnym badaniem USG albo rezonansem magnetycznym. Ta kontuzja dzieli się na 3 kategorie. Biorąc pod uwagę stopień I, dochodzi tylko do lekkiego naderwania mięśnia. W takim przypadku pacjenci mogą nawet nie odczuwać żadnych dolegliwości bólowych.

Stopień II to ból w obrębie łydki, który jest już dość wyraźnie odczuwalny. Nie brakuje również obrzęku. Natomiast stopień III to duże dolegliwości bólowe. Nie brakuje silnego obrzęku. Właśnie tutaj dochodzi do poważnych problemów w aspekcie zwykłego chodzenia itp.

Jakie kroki powinny być możliwie jak najszybciej podjęte, aby wrócić do pełnej sprawności? Przede wszystkim trzeba udać się do lekarza. Kolejna istotna sprawa związana z tym tematem jest taka, że samo leczenie zachowawcze nie wystarcza. Chodzi po prostu o to, że wówczas włókna mięśniowe nie będą odpowiednio zregenerowane. Przydaje się metoda ARPWave. Dlaczego? Jest ona bardzo skuteczna. Potwierdza to między innymi fakt, że korzystają z niej nawet sportowcy z pierwszych stron gazet. Tej metodzie można poddać się nawet zaraz po wystąpieniu kontuzji. To rozwiązanie przywraca siłę, a także proporcję pracy mięśniom w kontuzjowanych częściach leciała.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że na skutek tego nie dochodzi do dalszego przeciążania tkanek. To natomiast powoduje, że kontuzja nie odnawia się w przyszłości. Poza tym metoda ARPWave to zdecydowanie krótszy okres dotyczący dojścia do pełnej sprawności. Badania pokazują, że nawet 10 zabiegów może nas całkowicie wyleczyć.

Zobacz więcej: https://rehabilitacja-arpwave.pl/na-czym-polega-leczenie-naderwanego-miesnia-lydki-2

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here