Lampa do domowego manicure

W ciągu ostatnich lat sposób wykonywania manicure uległ drastycznym przemianom. Przede wszystkim – na skutek postępującego rozwoju technologicznego pojawiło się mnóstwo modeli profesjonalnych urządzeń, z których możemy korzystać w domu. Jest to świetny sposób nie tylko, by zaoszczędzić na wizytach u kosmetyczki, ale również na czasie przygotowania paznokci. Korzystając z domowych lamp LED lub UV możemy uporać się z tym w przeciągu zaledwie kilku minut. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy jak przygotować się do zakupu najważniejszego urządzenia w domowym salonie manicure – czyli lampy LED lub UV – oraz w czym tkwią ich mocne i słabe strony.

Lampa do manicure – a lakiery hybrydowe

Popularność lamp do wykonywania manicure nie wzięła się znikąd. Jest ona następstwem pojawienia się lakierów hybrydowych – niezwykle atrakcyjnych w porównaniu do lakierów żelowych lub akrylowych. Lakiery hybrydowe zastygają szybko i tworzą atrakcyjną wizualnie powłokę. Z lakierów tych korzystają zarówno kobiety poszukujące intensywnych, eleganckich odcieni, jak i tych bardziej ekstrawaganckich.

Lakiery hybrydowe są niezwykle trwałe, tworzą mocną skorupę o równej powierzchni, która bez przeszkód będzie nam towarzyszyć przez nawet 3 tygodnie. Lakiery występują zarówno w wersji połyskującej, tworzącej olśniewający efekt, jak i bardziej stonowanej, matowej.

Lakiery hybrydowe stosuje się wraz z dwoma innymi kosmetykami – bazą i topem. Baza to podkład nakładany na oczyszczoną płytkę paznokcia, który będzie oddzielał ją od lakieru. Top to powłoka zewnętrzna, która osłania i wygładza powierzchnię paznokcia. Po nałożeniu lakieru należy umieścić dłonie w specjalnym urządzeniu nazywanym lampą do manicure.

Jaką lampę do manicure wybrać?

Wśród dostępnych lamp przeznaczonych do użytku domowego znajdziemy zarówno te wykorzystujące technologię LED, jak i UV. Obie grupy urządzeń mają swoje mocne i słabe strony, które należy uwzględnić przed decyzją o zakupie.

Lampy UV to bardziej klasyczne wersje tych urządzeń. Wykorzystywane są między innymi do utwardzania lakierów hybrydowych, a także żelowych. W lampach tych stosuje się żarówki emitujące światło o określonym zakresie. Żarówki takie należy regularnie wymieniać, co stanowi największy minus w korzystaniu z lamp UV. Warto robić to co 6 miesięcy, bez względu na to czy żarówki wciąż działają. Po tym okresie nigdy nie mamy pewności, czy świecą wystarczająco jasno, a tym samym – czy utwierdzają lakier w stopniu wystarczającym.

Jeśli decydujesz się na wybór lampy UV, warto sięgnąć po urządzenie o mocy nie mniej niż 36W. Czas trwania pracy tego urządzenia może trwać kilka minut.

Lampy LED występują w wielu wersjach o odmiennym korpusie i kształtach. Ich zdecydowaną zaletą jest brak konieczności wymiany żarówek. Diody LED są niewymienne, a czas ich działania jest wielokrotnie dłuższy niż w przypadku żarówek UV. Duża odporność diod na wstrząsy i inne oddziaływania mechaniczne sprawia, że lampy LED mogą być urządzeniami mobilnymi, które zabierzesz w podróż.

Ponadto, lampy LED zużywają mniej energii, a cały proces utwardzania lakieru przeprowadzają w krótszym czasie. Poszczególne urządzenia mogą pracować w programach o długości od kilkunastu sekund do półtorej minuty. Do domowego użytku w zupełności wystarczą nam lampy o mocy nie większej niż 24 W. Z ich rozbudowaną ofertą możesz się zapoznać na MAR-KOS.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here