Jak stosować olejki eteryczne w kominku do aromaterapii?

Aromaterapia jest niezawodnym sposobem, jeśli chodzi o relaks i minimalizowanie niektórych dolegliwości. Dlatego, warto korzystać ze wszystkich właściwości, jakie wykazują olejki eteryczne. Powszechnym sposobem wykorzystania aromaterapii są inhalacje aromaterapeutyczne. Najlepiej robić je przy użyciu kominka do aromaterapii. Dlatego warto zapoznać się z ofertą obejmującą ten rodzaj produktów, by móc wytypować wysokiej jakości kominek, idealnie spełniający nadane mu funkcje.

Stosowanie olejków eterycznych w kominku

Jesień i zima to czas, kiedy zalety aromaterapii są szczególnie doceniane. Osoby, które wykorzystują techniki aromaterapeutyczne powinny zaopatrzyć się w kominki zapachowe dzięki jakim sprawnie przeprowadzą wszystkie inhalacje. Na rynku dostępnych jest wiele kominków, o różnym kształcie, kolorze oraz wykonanych z różnych materiałów. Do aromaterapii najczęściej poleca się kominki ceramiczne lub drewniane. Są one nie tylko praktyczne, ale mogą też stanowić element wystroju wnętrz. Należy dodać, że kominki do aromaterapii sprawdzają się także w aromatyzacji powietrza. Wówczas wystarczy wlać konkretny olejek w określonych proporcjach i odświeżyć powietrze w mieszkaniu, pozbywając się brzydkich zapachów.

Jeśli chodzi o zastosowanie stricte aromaterapeutyczne to do miseczki umiejscowionej w górnej części kominka należy wlać wodę. Jeśli miseczka jest ruchoma to należy uważać, chociaż często miski są elementami złożonymi z kominkami. Następnie, do wnętrza kominka wkłada się zapaloną świecę tea light. Kiedy mała świeczka w aluminiowej osłonce rozgrzeje wodę, zacznie się ulatniać zapach poszczególnych olejków eterycznych. Te z kolei należy wcześniej wlać do wody umieszczonej w misie. Najczęściej będą to 2 lub 3 krople. W powietrzu uniesie się przyjemny zapach, który przede wszystkim ma sprzyjać rozluźnieniu. Oczywiście, jako że właściwości poszczególnych olejków eterycznych są różne, można spodziewać się różnych efektów: jedne olejki będą uspokajać, inne rozbudzać, inne wpłyną korzystnie na samopoczucie, a jeszcze inne na stan zdrowia. Po każdej inhalacji należy natomiast pamiętać o tym, aby zgasić świeczkę. Nie można też zapominać, że proporcje wlewanych olejków eterycznych muszą zostać zachowane dokładnie w takiej ilości, jak zaznaczone jest na butelce. Nie można po prostu przesadzić z intensywnością zapachu.

Budowa kominka do aromaterapii

Każdy kominek do aromaterapii składa się z dwóch części. W części dolnej umieszcza się świeczkę, a górną częścią jest miseczka, na jakiej kładzie się olejek eteryczny lub wosk, jeśli chcemy aromatyzować powietrze. Kiedy kupuje się kominek to dobrze będzie wybrać produkt o większych rozmiarach. W małych kominkach substancje zapachowe mogą się bowiem przypalić. Z małego kominka szybciej też wyparowuje woda. Większe kominki nie nagrzewają się zbyt szybko, co wydłuża czas inhalacji lub aromatyzacji. W celach aromaterapeutycznych dobrze też będzie dobierać kominki z miseczkami o płaskiej fakturze. To, jak zbudowany jest kominek do aromaterapii determinuje jego późniejsze użytkowanie. Dlatego, kiedy dopiero zaczynamy interesować się aromaterapią to musimy dokładnie przyjrzeć się akcesoriom zaliczającym się do grupy kominek zapachowy i musimy pamiętać o tym, by kupować je wyłącznie u sprawdzonych producentów. Wówczas nie będzie ryzyka, że źle wybierzemy kominek. W Internecie znaleźć można wiele sklepów zajmujących się sprzedażą kominków aromaterapeutycznych. Szukać należy wśród tych, którzy cieszą się dużą sympatią. W tej chwili można wręcz przebierać w ofercie kominków do aromaterapii, co oznacza, że wybór będzie spory. Można znaleźć kominki, jakie bez trudu dopasuje się do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Tym samym, znajdzie się produkt nie tylko zgodny z przeznaczeniem, ale i dopasowany do miejsca, w jakim ma się znaleźć. To wpłynie na ogólne poczucie harmonii na określonej przestrzeni.

Aromaterapia jest dziedziną, w której warto wykorzystać wszystkie dobrodziejstwa. Między innymi z tego powodu tak istotny jest dobór akcesoriów aromaterapeutycznych. To one sprawiają, że inhalacje będą przebiegały sprawnie. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia co do kominków aromaterapeutycznych bądź zastanawia się, które spośród nich okażą się najbardziej godne uwagi to powinien zapoznać się z podstawowymi rodzajami kominków, ich budową i materiałem wykonania. Dobór kominka do aromaterapii jest podstawą, gdy chcemy aby inhalacje przebiegały bezproblemowo. Nie można dopuścić do tego, by błędnie wytypować tego typu produkt. Między innymi z tego względu liczy się zaopatrzenie w wysokiej jakości kominek stworzony do celów aromaterapeutycznych. Kiedy bierze się pod uwagę budowę kominka to nie będzie ryzyka, że źle wybierzemy. Warto w takim razie sugerować się równocześnie własnymi potrzebami oraz tym, z jakich akcesoriów można skorzystać pod względem użyteczności. Jeśli poznamy też zasady stosowania olejków eterycznych w kominku do aromaterapii to nie pozostanie nic innego jak tylko przeprowadzić pierwsze, relaksujące inhalacje.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here